Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Öz Geçmiş

Uğur ÖZBEK, 1989 yılının Ağustos ayında Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Orhan köyünde 9 çocuklu bir ailenin 8. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğretimini Yerköy Atatürk ilköğretim okulunda tamamlayan Özbek, orta öğretim ve lise eğitimini İstanbul’da aldı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başlayan Özbek, 2010 yılında hukuk lisans eğitimini tamamlayarak fakülteden mezun oldu. 2011 yılında Hakim ve Cumhuriyet Savcısı adayı olarak Ankara’da staja başladı.

Sırasıyla Isparta/Senirkent Cumhuriyet Savcılığı,  Yargıtay Tetkik Hakimliği, Kütahya/Tavşanlı Cumhuriyet Savcılığı, Batman Cumhuriyet Savcılığı ve Bursa Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. 11 Nisan 2022 tarihinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Hasan Erbil Eğitim Merkezi Başkanı olarak yeni görevine başladı.

Yüksek Lisansını Ceza Hukuku alanında tamamlayan Özbek’in “İfade Özgürlüğü Bağlamında Terör Örgütünün Propagandası Suçu” adlı bir adet akademik kitabının yanı sıra süreli yayınlarda yayınlanan makale ve köşe yazıları bulunmaktadır.

Evlidir ve 1 çocuk babasıdır.  

Adres

Aktepe Mah. 2390 Sokak No:4 Pk. 20200 - Pamukkale / DENİZLİ

Telefon

Telefon : 0258 268 69 12 - 13

Fax : 0258 268 69 14

E-Posta

denizli.cikpemisaretadalet.gov.tr