RESMİ KURUMLAR
Hasan Erbil

Hasan ERBİL

YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI

          02 Mart 1952 tarihinde Denizli Yüreğil’de doğmuştur. Acıpayam Lisesini 1969 yılında bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1973 yılında mezun olduktan sonra askerliğini Isparta’da kısa dönem olarak yapmıştır. Denizli hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Hasan Erbil; sırasıyla Posof, Sarıcakaya Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Köyceğiz, Mardin ve Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği ve Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunmuştur. 08 Mayıs 2001 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçilen ve bir dönem Yüksek Seçim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Hasan Erbil, Yargıtay Altıncı Ceza Dairesi Üyeliği görevini sürdürmekte iken Cumhurbaşkanı tarafından, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen adaylar arasından 21 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seçilmiştir. Seçim Hukuku ile ilgili basılı eseri bulunan Hasan Erbil, evli ve iki çocuk babasıdır.

          Eğitim faaliyetleri sürerken, 20.09.2013 tarihli Bakanlık Olur'u ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan ERBİL'in adı verilerek Eğitim Merkezimizin adı "Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Hasan Erbil Eğitim Merkezi" olarak değiştirilmiştir.

 

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve TevkifEvleri Genel Müdürlüğü Hasan Erbil Personel Eğitim Merkezi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →Cte-Dem Bilgi İşlem←